Bu Blogda Ara

26 Şubat 2012 Pazar

ESTEE LAUDER/ SENSUOUS NUDEYIL: 2011

KOKU AİLESİ: Odunsu Oryantal

ÜST NOTALAR: Sicilya Bergamotu, Baie Gülü, mandalina, karabiber

ORTA NOTALAR: yasemin, müge, hindistancevizi, bal

ALT NOTALAR: Sandalağacı, amber, misk, güneş çiçeği, vanilya

BURUN:  Anna Buzantian

Sensuous Nude, Estee Lauder'in Sensous serisinden, geçen sene çıkarmış olduğu son flanker. Uzun zamandır blogumla ilgilenemediğim için yorumlamak isteyip de yorumlayamadığım çok sayıda parfüm birikti. Zaman buldukça yorum yapmaya çalışacağım.

Estee Lauder kokularına karşı sevgimi takipçilerim farketmişlerdir sanıyorum. Ancak, Sensuous çıkıp da ilk kokladığımda pek hoşlandığımı söyleyemeyeceğim. Arkasından gelen Sensuous Noir da ilgimi çeken bir koku olmadı maalesef. O dönemde niche parfümlerle fazlaca haşır neşir olduğumdan designer parfümlere pek yüz vermiyordum. Geçtiğimiz günlerde elime geçen sampleların arasından çıkan Sensuous Nude, bu seriyi tekrar bir test etme fırsatı sundu bana.

2008 yılında çıkardığı Sensuous ile Estee Lauder, uzun zamandır belli bir çizgide yürüttüğü parfüm çizgisinde radikal(kendine göre :)) bir farklılık yaratıyor ve Estee Lauder parfümlerinde alışık olduğumuz çiçek kokularını sessizleştirerek, odunsu maskulen bir çizgiyi öne çıkarmaya karar veriyor. Tabii bunu o kadar doğru ve kendi marka imajından kopmadan yapabiliyor ki bunu da takdir etmek bize düşüyor. Sensuous Noir 2010 yılı lanse edilmiş, patchouli baskın kokusu ki bu üçlü arasında benim favorim.

Her geçen gün rekabet ortamı artan parfüm piyasasında, kalıcı olan parfümlerle yer bulmak önemli bir konu haline geliyor. Geçtiğimiz senelerde büyük kampanyalarla lanse edilmiş, pek çok kişiliksiz parfümün silinip yok olduğuna şahit olduk. Açıkçası şu anda da piyasada oldukça fazla, silinmesi şart parfüm dolaşmakta :)) Şirketler fazla risk almak istemedikleri için, piyasada yer bulmuş parfümlerin flankerlarını seçenek olarak sunmaya başladılar. İyi mi kötü mü tartışılır..

Biz konumuza geri dönersek; Sensuous Nude, yukarıda izlemiş olduğumuz reklam kampanyasında da özellikle üzerinde durulan, teknolojiyi sonuna kadar kullanan modern kadının duygulara hitap eden tensel bir koku olarak karşımıza çıkıyor. Pembe, ten rengi, parmak izi efektli şişesiyle, dokunun diyor. ( kısa filmin ismi "Touch" )  Hafif pudralı, yumuşak, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz, günlük bir koku. Hindistancevizi notası ile Bronze Goddess izini taşıyabileceğini düşünmüş olsam da iki koku arasında bir bağlantı görünmüyor; Sensuous Nude bir kış parfümü, kalıcılık açısından oldukça iyi sayılır. Bence pek çok takip edeni de olacaktır.

4 yorum:

 1. Son zamanlardaki favorim bu,beni resmen büyüledi,en yakın zamanda buna sahip olmak istiyorum ama o kadar çok parfümüm var ki vicdan azabından alamıyorum daha :))

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,

  Şu parfüm için yorumlarınızı alabilirmiyim lütfen?

  http://www.markalisa.com/U1593,15,chopard-happy-spirit-edp-75ml-bayan-parfumu-2266-chopard-chopard.htm

  YanıtlaSil
 3. Daha once koklamadigim bor parfum. Bu yuzden birsey soyleyemeyecegim.

  YanıtlaSil
 4. güel parfüm ben kullandım herkese tavsiye ederim.

  YanıtlaSil