Bu Blogda Ara

28 Nisan 2010 Çarşamba

DAVIDOFF/ ADVENTURE EAU FRAICHE


YIL: 2010

KOKU AİLESİ: Odunsu/ Aromatik

ÜST NOTALAR: neroli, bergamot, yeşil mandalina

ORTA NOTALAR: zencefil, fesleğen

ALT NOTALAR: vetiver, beyaz misk, Virginia sediri

BURUN: Antoine Lie

Bugünkü planlarımda, tamamen farklı parfümler denemek vardı. Düğün mevsimi yaklaşıyor ve ben de bu konuda araştırma yapacaktım güya. Ama, parfüm şişeleriyle dolu o ışıl ışıl dükkanlara girdiğiniz zaman, dikkatinizi tek bir konuya yöneltmek oldukça zor oluyor.

Tabii Ewan McGregor faktörü de var işin içinde. Ve o yeşil su ve özelliksiz, ama güzel şişe. Biraz araştırıp da Antoine Lie ismini de görünce, tamamdır dedim.

Ewan McGregor'un, Avrupa, Asya ve Kuzey America'yı kapsayan, motorsiklet turunu filme aldığı  'Long Way Down', 'Long way Round'  filmlerinde gördüğümüz maceracı ruhunu, Davidoff çok isabetli bir şekilde kullanmış.

Bence yaz için kullanabileceğiniz çok iyi bir alternatif beyler..

6 yorum:

 1. düğün mevsimi için araştırmanızı bizimle paylaşırsan çok sevinirim bende bu konuda parfüm arayışın içerisndeyim :)

  YanıtlaSil
 2. Bir sonraki postum bu konu :))

  YanıtlaSil
 3. Karizması, macera tutkusu ve inanılmaz oyunculuğuyla hayranı olduğum bir adam Ewan McGregor. Kokuyu bilmiyorum ama sadece reklam yüzü olarak onu seçtikleri için denemeye değer:-))) sevtap

  YanıtlaSil
 4. Şişesi karizmatik duruyordu...

  YanıtlaSil
 5. Şişe tasarımı alnoor design tarafından yapılmış.

  www.alnoordesign.com 'dan diğer işlerini

  görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 6. İlk kokusunu içime çektiğimde bulunduğum dünyadan başka bir dünyaya gittim ama sizi bilemem. Bergamut ve portakal çiçeği kokusunu alabilmek çok kolay ve etkileyici. Hiç ilkbaharda portakal ve limon bahçeleri içinde dolaştınız mı? Evet ise o anı tekrar yaşıyacaksınız. Ben çok beğendim daha ne diyeyim...

  YanıtlaSil